Życie na Festiwalu Życia. Jak dojechać? Co z noclegami i jedzeniem? Co spakować?

Pierwszy raz na festiwalu? Mentalnie pakujesz się już do Kokotka na cały tydzień i wiesz, że emocji nie zabraknie… Ale pewnie masz dużo pytań i wątpliwości dotyczących noclegu, organizacji pola namiotowego czy wyżywienia. Zaspakajamy głód informacyjny – te przydatne wskazówki pozwolą Ci bez obaw przygotować się na wyjazd do Kokotka!
1. Dojazd do Kokotka
Kokotek to dzielnica Lublińca na Śląsku. Do samego Kokotka możesz przyjechać autokarem, samochodem, taksówką albo rowerem (ewentualnie przydreptać pieszo). Wokół terenu festiwalu przygotowane będą darmowe parkingi, na które skierują służby porządkowe.
Dojazd pociągiem możliwy jest do Lublińca, który ma dobre połączenia kolejowe ze wszystkimi częściami Polski. W trakcie festiwalu – a zwłaszcza w dniu jego rozpoczęcia i zakończenia – organizujemy busa, który o określonych porach kursuje między dworcem a Kokotkiem (poza tymi godzinami dojazd do Kokotka trzeba zorganizować we własnym zakresie). Transport jest darmowy dla posiadaczy dowolnego biletu na Festiwal Życia. Szczegółowy rozkład jazdy podamy później.
2. Pole namiotowe
Nocleg na Festiwalu Życia jest możliwy na polu namiotowym przygotowanym specjalnie dla uczestników imprezy. Teren jest zamknięty dla osób postronnych, a bezpieczeństwa przez całą dobę pilnuje służba porządkowa i medyczna.
Do Twojej dyspozycji są codziennie sprzątane toalety, umywalki i prysznice – uwaga – z ciepłą wodą! Na polu znajduje się też punkt ładowania smartfonów i urządzeń mobilnych (lodówki turystyczne, czajniki, tostery itp. nie są urządzeniami mobilnymi!).
Teren jest odpowiednio wcześniej zabezpieczony przed owadami i robalami oraz sprawdzony przez straż pożarną. W razie zagrożenia przewidziany jest plan ewakuacji. Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje całkowity zakaz używania kuchenek gazowych i otwartego ognia!
Namioty, śpiwory i pozostałe wyposażenie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Prosimy o zachowanie podziału na namioty damskie i męskie (nie dotyczy małżeństw i członków rodziny).
Na polu panuje bardzo przyjazna i otwarta atmosfera – nawet jeśli przyjedziesz sam(a), nie będziesz czuć się samotnie!
3. Jedzenie na Festiwalu Życia
Dla posiadaczy karnetów 7-dniowych, weekendowych oraz jednodniowych w wersji Camping codziennie około 13:00 na polu namiotowym wydawany jest treściwy obiad (oprócz poniedziałku i niedzieli), a w porze śniadania i kolacji – wrzątek do samodzielnego przygotowania posiłków.
Na terenie festiwalu działa dobrze zaopatrzony sklepik, w którym kupisz podstawowe artykuły spożywcze (m.in. świeże pieczywo, nabiał, drożdżówki, chipsy, lody, słodycze, napoje) oraz produkty pierwszej potrzeby, a także ciepłe przekąski (zapiekanki, pizzerinki itp.).
Największych i najbardziej wykwintnych głodomorów dokarmi restauracja Oblacka Przystań – oprócz standardowej, najwyższej jakości oferty obiadowej do wyboru będą również pakiety śniadań. Przy restauracji działa także ogródek letni, gdzie znajdziesz mniej „zobowiązujące” frytki, nuggetsy, naleśniki czy gofry.
Ze względów bezpieczeństwa oraz sanitarnych na terenie festiwalu nie ma możliwości przechowywania żywności w lodówkach.
4. Co spakować?
- Namiot (lub zapewnione miejsce w namiocie), śpiwór i karimata
- Przybory toaletowe
- Kubek/miska na wrzątek lub zupę, łyżka
- Talerze, noże i widelce według własnego uznania
- Kurtka przeciwdeszczowa
- Środek przeciwko komarom i kleszczom
- Cieplejsze ubrania (polar, pełne buty) i długie spodnie
- Komplet ubrań sportowych
- Ubrania letnie, lekkie
- Pismo Święte, notatnik
- Pieniądze, dokument tożsamości