PILNE: Papież Franciszek łączy się z uczestnikami Festiwalu Życia

Published On: 3 lipca, 20230

Co za wiadomość! Papież Franciszek zwrócił się z przesłaniem do uczestników i organizatorów Festiwalu Życia! Oto pełna treść listu, jaki trafił do Kokotka ze Stolicy Apostolskiej:

Jego Świątobliwość Franciszek łączy się duchowo z Uczestnikami Festiwalu Życia, który odbędzie się w Kokotku, na Śląsku, w dniach od 3 do 9 lipca bieżącego roku. Zgromadzonej Młodzieży, Organizatorom i wszystkim, którzy biorą udział w tym wydarzeniu, przekazuje wyrazy bliskości i serdeczne pozdrowienie.

Ojciec Święty docenia bogaty i różnorodny program Festiwalu Życia, który obejmuje zarówno koncerty, rozrywkę, dobrą zabawę i aktywności sportowe, jak również – przede wszystkim – spotkania religijne i modlitewne. Jednocześnie podziela nadzieję Organizatorów wydarzenia, że będzie on dla młodych czasem aktywnego wakacyjnego wypoczynku, a także okazją do przemyśleń, lepszego poznania siebie oraz doświadczenia młodego, żywego Kościoła i dzielenia się z innymi duchem wiary, nadziei i miłości.

Przemawiając do młodzieży podczas tegorocznej Podróży Apostolskiej na Węgry, Papież Franciszek przypomniał, że „Pan Jezus przemierza drogę życia wspólnie z każdym z nas. Nie chce, aby Jego uczniowie powtarzali lekcję, niczym w szkole, ale by byli ludźmi młodymi, wolnymi i aby szli, by byli towarzyszami drogi Boga, który wysłuchuje ich potrzeb i zwraca uwagę na ich marzenia. (…) Jezus cieszy się, że osiągamy wielkie cele. Nie chce, byśmy byli leniwi i próżni, nie chce nas milczących i nieśmiałych; chce abyśmy byli żywi, aktywni, czynnie kształtujący rzeczywistość, byśmy kształtowali historię. I nigdy nie deprecjonuje naszych oczekiwań, ale wręcz przeciwnie, podnosi poprzeczkę naszych pragnień” (Hala sportowa László Pappa, 29 kwietnia 2023 r.).

Tę myśl Ojciec Święty kieruje również do Młodych biorących udział w Festiwalu Życia w Kokotku. Zachęca wszystkich, by wpatrując się w szczególny sposób w postać św. Jana Chrzciciela, potrafili znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania: kim naprawdę jestem, kim nie jestem? Papież Franciszek wyraża nadzieję, że „głos wołającego na pustyni” wskaże Uczestnikom ich niepowtarzalną wartość, oryginalność i odwagę oraz poprowadzi drogą misji, z jaką pójdą dalej do świata.

Uczestnikom Festiwalu Życia, Organizatorom, Młodym zaangażowanym w duszpasterstwach młodzieży, zwłaszcza w Oblackim Duszpasterstwie Młodzieży NINIWA oraz wszystkim zainteresowanym wydarzeniem, Jego Świątobliwość życzy, by byli na co dzień Przyjaciółmi Jezusa i Jego wiernymi świadkami. Wszystkim z serca udziela Apostolskiego Błogosławieństwa.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

✠ Edgar Peña Parra

Substytut Sekretariatu Stanu