Prelegenci na Festiwalu Życia 2023. O czym będą konferencje?

Published On: 7 marca, 20230

Monika Hoffman-Piszora – sobota, 9:00

Nie udało się rok temu, musi udać się w tym roku!

Żona jednego męża i mama piątki dzieci, w tym dwójki z zespołem Downa. Autorka bloga Dzieciaki Cudaki na Instagramie, gdzie relacjonuje swoje rodzinne perypetie dla ponad 320 tysięcy obserwujących.

Udowadnia, że życie rodziny wielodzietnej oraz z dziećmi z niepełnosprawnościami może być piękne, a przy tym nie zamyka na realizowanie się w życiu osobistym i w biznesie.

Święty Monitor – piątek, 9:00

Święty Monitor to internetowy talk-show o wierze, wartościach i innych poważnych sprawach. Twórcami są (nie zawsze poważni): ks. Wojciech Iwanecki i ks. Piotr Piekło.

Program prowadzą po to by uświęcać monitory, które mogą wyświetlać bardzo różne treści. Tematyka ich kanału jest bardzo zróżnicowana i rozciąga się od rapu, gier i netflixowych produkcji po nauczanie Kościoła, prawdy wiary i komentowanie Pisma Świętego.

Głównym celem twórców Świętego Monitora jest głoszenie i wyjaśnianie Ewangelii ludziom XXI wieku w jak najprzystępniejszy sposób. Odcinki ukazują się w każdy czwartek o 19:00.

Marcin Zieliński – czwartek, 9:00

Ewangelizator, charyzmatyk, lider wspólnoty Głos Pana i autor książek o tematyce katolickiej.

Jego życie wydawało się całkiem normalne – szkoła, znajomi, wiele zajęć. Jednak pewnej majowej nocy doświadczył nawrócenia i powiedział Bogu TAK. Wszystko nabrało nowego sensu, gdy zupełnie niespodziewanie spotkał się z miłością, której na imię Jezus.

Dziś obserwuje, jak Bóg uzdrawia chorych i uwalnia, dlatego wychodzi naprzeciw z zaproszeniem do osobistego spotkania z Nim. Jest autorem podcastów na YouTube: „Rozpal wiarę” oraz „Kwadransik ze Słowem”.

Basia Turek – środa, 9:00

Z wykształcenia jestem pedagogiem i coachem. Zamiast biegać, od urodzenia porusza się na wózku. Mimo to stara się prowadzić aktywne życie i – choć fizycznie w 100 proc. jest zależna od innych ludzi – głęboko wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych! Są tylko te trudniejsze do zrobienia.

Nie boi się wyzwań i kocha podróże. Ma za sobą dwie autostopowe wyprawy po Europie (Watykan, Medjugorie). Jest zapraszana na rekolekcje i spotkania z młodzieżą. Zgodnie z maksymą św. Dominika, chce głosić wszędzie, wszystkim i na wszystkie możliwe sposoby. Jest współautorką książki pt. „Pełnymi Garściami”.

Ojciec Andrzej Jastrzębski OMI – wtorek, 9:00

 

Ksiądz katolicki, misjonarz oblat, naukowiec. Uzyskał doktorat z filozofii, habilitację napisał z teologii duchowości, jest również absolwentem studium psychoterapii KUL. Wykłada na Uniwersytecie św. Pawła w Ottawie (Kanada).

Jest zafascynowany człowiekiem, dlatego prowadzi interdyscyplinarne badania integralnym ujęciem człowieka filozofii, teologii, psychologii i neurobiologii. Autor książek i licznych artykułów. Jego życie misyjne doprowadziło go do aktywnej znajomości wielu języków świata.