Kto wystąpi na Festiwalu Życia 2023? Przegląd koncertów i wykonawców

Published On: 6 marca, 20230

Impreza integracyjna – poniedziałek, 18:30

Czas start! Zabawa na Festiwalu Życia zaczyna się od szalonej imprezy integracyjnej, która najlepiej wprowadza w klimat spotkania. Za konsolą stanie niezawodny DJ Tomek Cichy, a gwiazdą tego wieczoru jesteście Wy – uczestnicy Festiwalu Życia! „Jerusalema”, „Skrzypek” czy bez wątpienia jedna z największych belgijek na świecie – to właśnie będzie działo się pierwszego dnia przed festiwalową sceną!

Zobacz jak było rok temu:

Zespół Śląsk x Jan Stokłosa – wtorek, 20:30


Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich instytucji kultury na świecie. Ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Od samego początku swojego istnienia zespół skupiał się na przekazywaniu piękna i bogactwa kultury śląskiej, przyczyniając się do zachowania i promocji tradycyjnych wartości kulturowych regionu.

„Śląsk” jest ambasadorem polskiej kultury na świecie. Na jego występach sale koncertowe zapełniają się do ostatniego miejsca nawet w najdalszych zakątkach globu, dzięki czemu widzowie na całym świecie mają szansę poznać bogactwo polskiej kultury. Zespół odwiedził już 44 kraje na pięciu kontynentach, dał ponad 8 tysięcy koncertów dla ponad 26 milionów widzów!

 

Jan Stokłosa – kompozytor, aranżer, dyrygent, multiinstrumentalista, założyciel Stokłosa Collective Orchestra. Laureat dwóch Fryderyków. Współpracował z większością gwiazd muzyki polskiej. Współtwórca projektu „Pieśni Współczesne”, w którym spotkali się MIUOSH i Zespół „Śląsk” właśnie. Wielokrotnie występował na największych festiwalach muzycznych w Polsce m.in. Open’er Festival, Męskie Granie, Off Festival czy Orange Warsaw Festiwal.

Na Festiwalu Życia Zespół „Śląsk” i Jan Stokłosa zaprezentują przygotowany specjalnie na ten występ repertuar w nowoczesnych aranżacjach!

2Tm2,3 – środa, 20:30

Polski zespół rockowy grający muzykę z przesłaniem chrześcijańskim. Teksty w większości zostały zaczerpnięte z Biblii. Również nazwa zespołu odnosi się do fragmentu drugiego listu św. Pawła do Tymoteusza: Weź udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa!

Od początku istnienia zespół działa jako supergrupa złożona z muzyków wykonujących w swoich macierzystych formacjach różne style muzyczne, co przekłada się na szeroką różnorodność ich utworów – od muzyki metalowej, poprzez hardcore punk, reggae, aż po folk rock, a nawet elementy elektroniczne.

Obecny skład zespołu tworzą m.in. Tomasz „Budzy” Budzyński, Robert „Litza” Friedrich i Dariusz „Maleo” Malejonek.

Swój jedyny w tym roku koncert zagrają ekskluzywnie tylko na Festiwalu Życia!

Wieczór uwielbienia – piątek, 20:30

Modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, skupienie, uwielbienie, wspólnota… Wyjątkowy wieczór, podczas którego na scenie w blasku reflektorów stanie tylko Jezus! Będziemy oddawać chwałę Najwyższemu przy muzyce w wykonaniu naszego zespołu festiwalowego.

Koncert uwielbienia jest wydarzeniem otwartym o charakterze modlitewnym – wstęp jest bezpłatny!

Zobacz jak było rok temu:

DARIA – sobota, 18:00

DARIA to zdobywająca w ostatnich latach popularność piosenkarka, autorka tekstów i producentka muzyczna.

Pochodzi z Łazisk Górnych na Śląsku, w wieku 7 lat zaczęła śpiewać w przykościelnej scholi. Gdy osiągnęła pełnoletniość, opuściła Polskę i przeniosła się do Wielkiej Brytanii, aby studiować w London Music College. Na Wyspach rozwijała swój niepowtarzalny styl, a także miała okazję występować w wielu wyjątkowych miejscach, takich jak O2 Islington czy The Omeara. W trakcie nauki zaśpiewała m.in. dla szwedzkiej rodziny królewskiej i brała udział w wielu projektach współpracując z czołowymi muzykami.

„Love Blind”, „Paranoia”, „Never Ending Story” – jej utwory podbijają listy przebojów, wdzierają się na czołówki playlist w serwisach streamingowych i wielokrotnie grane są w stacjach radiowych – zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Wszystkie swoje piosenki pisze sama i – jak deklaruje – chciałaby, aby jej muzyka była ponadczasowa. Jej głos bywa porównywany z wokalem Joss Stone, Jennifer Hudson czy Adele, zaś styl można określić jako pop soul z domieszką muzyki tanecznej.

Tribbs – sobota, 20:00

Tribbs jest nową twarzą na scenie DJ-skiej, ale za zamkniętymi drzwiami współpracował już z najlepszymi w branży – od Olivera Heldensa po R3haba. Rok 2023 to rok, w którym TRIBBS wyskoczył na pierwszy plan – stając się najczęściej słuchanym DJ-em w Polsce, a także artystą nr 1 na RMF FM – dzięki singlowi „Ghost”. Jego cover „Zatańczysz ze mną” gościł na 70 miejscu karty na czasie YouTube.

Na scenie supportował największych DJ-ów, takich jak Tiësto, Acraze i Mike Williams, grając niezwykłe mash-upy, jakich wcześniej nie słyszeliście. Ma kilka nadchodzących kolaboracji z największymi DJ-ami i wokalistami, a na jego pokładzie znajdują się najlepsze wytwórnie taneczne na świecie.

Tribbs zdecydowanie powinien znaleźć się na waszym radarze…