Jak się bawią studenci+ na festiwalu?

Published On: 10 lipca, 20220

Podobała Ci się pożegnalna imprezka nad wodą? To właśnie ich robota!

W relacjach na zdjęciach i filmach z festiwalu widać bardzo wiele młodych osób, ale do Kokotka przyjechało też ponad 100 studentów z różnych miejsc Polski! Około 50 z nich przeżywa festiwal w grupie studenci+, która została stworzona specjalnie dla nich.

To wcale nie jest alternatywna impreza, tylko przestrzeń spotkania bardziej nakierowana na nieco starszych uczestników.

Główne punkty programu przeżywają oni wraz ze wszystkimi uczestnikami festiwalu, a poza tym mają własną strefę na polu namiotowym, jedzą razem posiłki, spędzają czas na rozmowach na sali gimnastycznej i wieczorami relaksują się w strefie chilloutu nad stawem.

Jedną z osób w grupie jest Magda z Kędzierzyna-Koźla, studentka pierwszego roku ekonomii.

– Bardzo cieszę się, że w tym roku stworzyła się taka grupa studencka, że dba się tu nie tylko o młodszych uczestników. Dzięki temu możemy przeżyć ten festiwal z lepiej dopasowanymi, spersonalizowanymi treściami, zdobyć nowe doświadczenia i poznać ludzi w naszym wieku, którzy mają podobne problemy. To dobra okazja, żeby przemyśleć pewne sprawy w swoim życiu i podjąć decyzje, które na nas czekają – stwierdza Magda.

Z kolei jej siostra Zuzia nie jest jeszcze studentką, ale również dołączyła do grupy.

– To nasz drugi festiwal, byłyśmy też rok temu. W grupie studentów ważna jest wspólnota i pokazywanie, że jesteśmy razem w każdym aspekcie – od jedzenia śniadań, przez granie piosenek, aż po adorację i uwielbienie. W każdym punkcie tego festiwalu czujemy jedność – dopowiada.

Studentów+ najlepiej można było zobaczyć w sobotni wieczór, gdy rozkręcili pożegnalną imprezkę nad wodą!