WYBIERAM. Biegowy czwarty dzień Festiwalu Życia!

Published On: 8 lipca, 20220

Wybierać. Decydować. Żyć odważnie. Podejmować ryzyko. Wybierać zawsze Boga, tak jak robiła to Maryja. Takie wezwania wybrzmiewają podczas tegorocznego Festiwalu.

Rytm poranka nas nie zaskoczył. Jutrznia – czyli nasza poranna modlitwa, a po niej wspólne śniadanie. Dzięki dobrej pogodzie i słońcu, które zapewniła nam dzisiaj święta Klara mogliśmy je zjeść razem na dworze.

Dzisiaj konferencję wygłosił bliski nam duszpasterz, którego mijamy na polu namiotowym i znamy od lat – ks. Marcin Paś, który współtworzy Festiwal Życia. Podczas głoszenia zaprosił młodych ludzi, którzy doświadczyli Bożej miłości do opowiedzenia, jak zaproszenie Go do swojego życia i wybranie na Pana zmienia wszystko.

Warsztaty i dzielenie się w grupach są naprawdę świetnymi punktami obecnymi w programie każdego dnia, jednak dzisiaj wszyscy wyczekiwaliśmy czegoś innego…

Szef kuchni restuaracji Oblacka Przystań (z patelnią w dłoni!), Prowincjał Oblatów z bujną czupryną ze świeżych glonów, a może batman lub więzień w pasiastej piżamie? To tylko kilku z uczestników dzisiejszego punktu dnia – BIEGU FESTIWALOWICZA. Przez wszystkich dobrze znanego i kochanego.

Obserwując zarówno zawodników, jak i widzów, którzy zgromadzili się na plaży, ciężko stwierdzić, kto czerpie z tego więcej, zabawy.

Na zakończenie dnia spotkaliśmy się na Eucharystii, której przewodniczył i przeżywał z nami bp. Andrzej Iwanecki.

– Trudno wyobrazić sobie piękniejszą katedrę, jak przed oczami las, który stworzył Pan Bóg, i niebo, które jest łaskawe dla nas – powitał nas biskup.

W kazaniu bp Iwanecki nawiązał tematu dnia, wskazując nam, że na co dzień w swoim życiu dokonujemy zwyczajnych, często banalnych wyborów, ale przychodzą sytuacje, kiedy trzeba – jak Maryja – dokonać wyborów nadzwyczajnych.