RAZEM. Trzeci dzień Festiwalu Życia za nami!

Published On: 6 lipca, 20220

Dzisiaj mieliśmy zapewniony pogodowy rollercoaster. Deszcz, wiatr, słońce – i tak w kółko. Wszystko subtelnie się przeplatało, trzymając nas cały dzień w niepewności co do tego, jaka pogoda będzie za 15 minut.

Środowym prelegentem był Wojciech Modest Amaro. Swoim świadectwem wyraźnie pokazał nam, że często musimy pozostawić bardzo wiele, żeby pójść za Bożym wezwaniem i odkryć Jego plan na nasze życie. Nie jest to proste, ale Bóg zawsze nam w tym towarzyszy i mówi o swojej woli. Tylko wypełniając plan, który przygotował na nasze życie, będziemy żyć w pełni. Pytanie brzmi: czy chcesz usłyszeć Jego głos? Czy dajesz sobie przestrzeń, aby poznawać, jakie plany ma na twoje życie?

Był też czas na podzielenie się w grupach i uczestnictwo w kolejnym dniu warsztatów.

Po dzisiejszym nabożeństwie, które – tak jak wczoraj – odbyło się nad stawem Posmyk, każdy z nas otrzymał podarunek, który był związany z Maryją – medalik.

Podczas homilii wygłoszonej przez bp. Piotra Gregera, który przewodniczył dzisiejszej Eucharystii, usłyszeliśmy o relacji dziecko-rodzice w oparciu o Czwarte Przykazanie: ,,czcij ojca swego i matkę swoją”. Biskup pozostawił nam także niełatwe zadanie do wykonania po zakończonym Festiwalu, gdy wrócimy do swoich domów i rodzin.

Festiwal Życia jest intensywnym czasem bycia RAZEM. Każdego dnia odkrywamy, jak ważna jest uważność, wrażliwość, ale i pokora względem drugiego człowieka, którym Bóg może się posłużyć, aby do nas przemówić.

Ten dzień zakończyliśmy bardzo mocnym akcentem – koncertem zespołu Luxtorpeda! Tłum nie oszczędzał swoich gardeł śpiewając hitowe utwory, a śmiałkowie pod sceną stworzyli pogo. Na całe szczęście wszyscy wyszli z niego cali i zdrowi 😉