Dzisiaj startuje Festiwal Życia! Już od rana przyjeżdżacie do Kokotka

Published On: 4 lipca, 20220

Od samego rana do Kokotka ściągają tłumy młodych ludzi, a na polu wyrasta gąszcz namiotów. Po południu oficjalne rozpoczęcie Festiwalu Życia!

Poniedziałek jest pierwszym dniem Festiwalu Życia! Kokotek od rana zapełnia się tłumami młodych ludzi, którzy przyjeżdżają nie tylko ze Śląska, ale także z różnych części Polski oraz z zagranicy. W tym roku spodziewamy się rekordowej frekwencji!

Jako jedna z pierwszych swoje namioty na polu zaczęła rozkładać 35-osobowa grupa z parafii Trójcy Świętej w Rachowicach niedaleko Gliwic. Wśród nich Szymon, który rok temu uczestniczył tylko w jednym dniu festiwalu.

– Zachęciła mnie atmosfera, jaka tu panuje, dlatego tym razem zdecydowałem się przyjechać na cały tydzień. Zapisałem się z biegu w ostatnich dniach przed festiwalem. Stwierdziłem, że najlepiej będzie zacząć wakacje z Bogiem i wśród znajomych – opowiada.

Po południu nastąpi oficjalne rozpoczęcie festiwalu. Na uczestników czeka już ogromna, 25-metrowa scena, na której będą odbywały się główne wydarzenia. O 16.00 Mszę świętą odprawi bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący rady Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa młodzieży, a wieczorną imprezę integracyjną o 18.30 poprowadzi DJ Tomek Cichy.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Ja?”, a postacią przewodnią jest Maryja. Będziemy zaproszeni, by tak jak Ona usłyszeć wołającego Boga, odpowiedzieć na Jego wezwanie, wejść z Nim w Przymierze i przejść przez śmierć do życia. Temat pierwszego dnia to: Słucham.

W programie festiwalu są codzienne Msze święte i tematyczne nabożeństwa, a także konferencje i warsztaty. A na wieczornych koncertach wystąpią Roksana Węgiel, Luxtorpeda, Kamil Bednarek i TAU. Poza tym w programie jest m.in. ekstremalny Bieg Festiwalowicza czy wieczór uwielbienia.

Chcesz do nas dołączyć? Zainteresowani udziałem w wydarzeniu przez cały czas mogą kupować pakiety jednodniowe oraz wejściówki na wydarzenia wieczorne – dostępne są one zarówno online, jak i stacjonarnie (na miejscu możliwa jest tylko płatność gotówką).

Rejestracja na Festiwal Życia 2022 >>>
Program Festiwalu Życia >>>