Warsztaty na Festiwalu Życia 2022

Published On: 10 czerwca, 20220

Przedstawiamy listę warsztatów, na które będzie można się zapisać już 20 czerwca! Osoby, które zarejestrowały się na wydarzenie, dostaną na swój adres mailowy wiadomość z linkiem do zapisów na warsztaty.

1. Wstęp do dorosłości

*Warsztat dla osób 16-18 lat
Prowadzący : Dawid Radomski
Sam o sobie:
Studiuję na kierunku Życie od 31 lat. Od ostatnich 15 jestem na specjalizacji „Wstęp do dorosłości”. Czego się nauczyłem?
Że telefon może ogłupiać (dosłownie) a brak snu wpływa negatywnie na genetykę.
Że wszyscy jesteśmy połączeni (i było to oczywiste grubo przed erą internetu).
Że jesteśmy niesamowicie różni i skomplikowani.
Że życie jest proste.
Że życie jest spektakularnie trudne.
Że gry mogą być jedenastą muzą (i że mogą też zniszczyć człowiekowi życie).
Że nie ma ludzi bez powołania.
Jak słuchać.
Jak mówić (chyba).
Że inteligentniejszy już nie będę.

Poznałem najpiękniejsze słowo w życiu nastolatka oraz jego wpływ na całe, CAŁE życie.
Opowiem Wam o tym. Pomogę zrozumieć co to znaczy dorastać, gdzie znaleźć tę cienką granicę pomiędzy byciem „młodzieżą” a „dorosłym”.
Warsztatowo. Praktycznie. Empatycznie. Bez moralizowania i wyniosłych tonów. Szczerze, czasem dosadnie, z troską i humorem.

Z czym wyjdziesz?
Z większą samoświadomością. Z lepszym zrozumieniem co to znaczy że jesteśmy różni. Z pogłębieniem wiedzy o własnej osobowości. Z narzędziami do radzenia sobie ze stresem i nadmiarem (niedoborem) zainteresowań. Z drogowskazami jak rozwijać swoją edukację, karierę, relacje.

Co będzie?
Poważne tematy. Dużo pracy warsztatowej. Sporo wiedzy teoretycznej, osadzonej w bardzo praktycznych odniesieniach i kontekstach.

Przyjdź jeśli:
Masz chęć ciężej popracować mentalnie
Masz potrzebę porozmawiać o ważnych tematach i zobaczyć że nie jesteś z tym sam/a.
Nosisz w sobie pragnienie lepszej służby swoimi darami.
Chcesz zrozumieć lepiej siebie i ludzi.

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 24

2. THE FLINTSTONES – Jak żyć z sensem?

*Warsztat dla chłopków
Prowadzący: Krzysztof Wnęk i Piotr Piwowar
Sami o sobie:
Krzysztof Wnęk – szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec trzech synów.

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w korporacjach, który odnalazł prawdziwą drogę radości tworzenia i pracy w przedsiębiorczości. Lubi pracować z ludźmi i dla ludzi. Niezależny doradca dla „startup’ów” oraz inwestor.

Piotr Piwowar – syn potężnego Boga, mąż cudownej żony, tato 3 pięknych córek

Multimuzykant, zajarany wstawiennik, fan kreatywności, mnożenia talentu i ruskich pierogów, na co dzień buduje media i społeczność w RTCK,
współtworzy codzienny format #RTCKespresso  i serię #RTCKshow.
Na zaproszenie o. Adama Szustaka OP wziął udział w serii dla mężczyzn #NIEZNISZCZALNI 
Krzysztof i Piotr wspólnie są twórcami podcastu AMBASADA, którego celem jest inspirowanie ludzi do poszukiwania lepszego życia – z Sensem
AMBASADA PODCAST >> 

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 30

3. Cztery kroki żyrafy – warsztaty z komunikacji empatycznej

Prowadzący – Maria Druch
Sama o sobie:
Jestem Siostrą od Aniołów. Moją pasją jest wspieranie w rozwoju, tworzenie warunków do
spotkania ze sobą, z Bogiem i drugim człowiekiem. Prowadzę rekolekcje i warsztaty, w których łączę duchowość z komunikacją empatyczną. Towarzyszę w życiu duchowym i rozeznaniu powołania. Wyrażam się przez słowo i muzykę: komponuję, śpiewam, gram. Lubię być w drodze.
Publikuję na kanale yt i profilu FB: Siostry od Aniołów.

Facebook – Kliknij tutaj
Youtube – Kliknij tutaj

*Czym jest empatia?
*Jak być w kontakcie ze sobą i innymi?
*Jak odróżnić fakty od ocen, a uczucia od myśli?
*Kiedy mam większe szansę otrzymać to, czego potrzebuję?
Te pytania zadawał sobie twórca Porozumienia bez przemocy, Marshall Rosenberg. Jego podejście uczy otwartego wyrażania swoich uczuć i potrzeb bez naruszania granic drugiego człowieka, ułatwia zrozumienie siebie i drugiej osoby, sprzyjające budowaniu głębokich, autentycznych relacji. To podejście sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach konfliktowych.
Podczas warsztatów:
* doświadczymy różnicy pomiędzy „gadaniem” a wyrażaniem siebie i słuchaniem
* damy sobie czas na zauważenie i nazywanie naszych uczuć i potrzeb
* otrzymamy dużą dawkę empatii

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 12

4. Mam talent i nie zawaham się go użyć – jak odkryć swoje powołanie i robić to, co kochasz?

*Warsztat dla osób 18+
Prowadzący – Anna Bonk
Sama o sobie:
Twórczyni bloga “Trzymam Cię za Słowo”. Dokumentalistka programu Studio Raban. Zawodowo strateg kreatywny i twórca contentu w social mediach dla firm i projektów, w tym wielu chrześcijańskich. Wokalistka zespołu Tylko Ty. Członkini wspólnoty Głos na Pustyni w Krakowie. Pasjonatka odkrywania unikatowości każdego człowieka. Marzy o tym, żeby każdy odkrył w sobie talenty, które złożył w nim Bóg i żył w spełnieniu.

Zapraszam na warsztaty z odkrywania swoich talentów i mocnych stron. Wybierzemy się razem w podróż w poszukiwaniu cennych skarbów, które w sobie nosisz. Wyruszymy też na trop tego, co hamuje Cię w odkryciu swojego potencjału i w wybraniu „swojej drogi”.

Jeśli zadajesz sobie pytania:
* Jak odkryć swoje powołanie?
* Jak pomnażać swoje talenty?
* Jaki plan na moje życie ma Bóg?
* Czy warto iść za głosem swojego serca?
To te warsztaty są dla Ciebie! Podzielę się z Tobą swoim doświadczeniem, ale i narzędziami, które były dla mnie kompasem i drogowskazami na drodze decyzji i wyborów w odkrywaniu tego, w czym czuję się spełniona.

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 20

5. “Chrześcijanin wśród (nie) swoich, czyli jak dzielić się wiarą w środowisku życia”

Prowadzący – Kateryna Bondarenko i Ks. Adam Koppel
Sami o sobie:
Jesteśmy ludźmi, których połączyła pasja głoszenia Ewangelii młodym. Od lat prowadzimy rekolekcje i warsztaty w całej Polsce, pomagamy w zakładaniu wspólnot młodzieżowych i tworzymy materiały do pracy z młodymi w kościele i poza nim. Chcemy stworzyć dom dla młodych w Kościele. Miejsce, gdzie każdy będzie mógł doświadczyć troski i opieki, będzie mógł dzielić się swoimi kłopotami i budować głębokie więzi. Marzymy o domu pełnym młodych ludzi, którzy z odwagą będą dzielić się swoją wiarą z rówieśnikami, tworzyć grupy dzielenia i ewangelizować.

Kateryna Bondarenko :”Lubię, jak ludzie mówią do mnie Katia. W dobie często brakuje mi godzin na wszystkie moje zainteresowania i pasje. Lubię mówić i lubię słuchać. Kocham góry i uwielbienie muzyczne. Towarzyszenie młodym ludziom i dzielenie się z nimi Dobrą Nowiną jest tym, co za każdym razem ożywia moje serce i daje radość. ”

Ks. Adam Koppel: „Mam na imię Adam. Jestem księdzem od… jakiegoś czasu 🙂 i od samego początku mojej posługi towarzyszy mi Program Młodzi na Progu. Moją pasją jest towarzyszenie młodym i głoszenie im Dobrej Nowiny, ale lubię też wspinaczkę skalną i wysokogórską, trochę biegam i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze nie raz zagrać w piłkę!”

Facebook – Kliknij tutaj
Instagram – Kliknij tutaj

Żyjesz w jakimś miejscu… w domu, w szkole, masz znajomych. Odkrywasz swoją wiarę, szukasz, przeżywasz coś ważnego. Co z tym zrobić? Jak powiedzieć o Bogu tym, którzy wydają się być na Niego zamknięci? Jak podzielić się doświadczeniem rekolekcji, Festiwalu Życia, wiary, wspólnoty? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie tego warsztatu! Przygotuj się na dawkę wiedzy i intensywny trening!

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 50

6. Jezuickie podejmowanie decyzji

Prowadzący – Krzysztof Dzieńkowski SJ
Sam o sobie:
Mam 34 lata a ostatnie 7 żyję w zakonie. Jestem absolwent mechatroniki na PW. Na co dzień pracuje udzielając rekolekcji w milczeniu dla młodych w Szkole Kontaktu z Bogiem, współtworzę projekt o duchowości Godfullness i ewangelizuje na Instagramie i tik toku jako krzychu_jezuita.
Ekumenizm, relacje, małe zachwyty nad przyrodą – to przestrzenie w których Bóg szczególnie porusza moje serce.

Bardzo cenię sobie duchowość św. Ignacego Loyoli – jest praktyczna, pomaga rozeznawać swoje doświadczenie i podejmować decyzje.
Przed nawróceniem byłem bardzo niezdecydowanym człowiekiem. Trochę się od tamtej pory zmieniło, czym chciałbym się z Wami podzielić w ramach warsztatów na Festiwalu Życia.
Podejmując ważne decyzje przeżywamy dużo różnych (mniej lub bardziej) niezidentyfikowanych napięć i lęków.

Na tym warsztacie będziesz mieć okazję przyjrzeć się temu:
* Skąd trudności w decydowaniu i co na to Pan Bóg.
* Jak wierzyć, żeby mieć wolność w decydowaniu?
* Czym jest wola Boża? Jak Bóg patrzy na nasze błędy?
* Jakie reguły dotyczące decydowania i rozeznawania poruszeń duchowych podpowiada nam św. Ignacy Loyola.

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 50

7. Kaligrafia

Prowadzący – s. Ludmiła Świerczyna i s. Beata Zawiślak
Same o sobie:
s. Ludmiła Świerczyna jest była katechetka, jest pracownikiem poważnej uczelni Katolickiej, do której jeździ rowerem, powadzi ig @siostrael.
s. Beata Zawiślak @beata.usjk, jest katechetka, prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nawet ze zwykłego patyka potrafi zrobić niezwykle narzędzie ewangelizacji.
Razem prowadzimy fb oraz ig „Urszulanki w Warszawie”, a na festiwalu poprowadzą warsztat sztuce pięknego pisania.

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 20

8. Prezentacja osobista

Warsztat dla osób od 20+
Prowadzący : Łukasz Wilczyński i Marek Stączek
Sami o sobie:
Łukasz Wilczyński – prelegent Open Doors Polska
Jestem absolwentem filologii angielskiej i Executive MBA. Przez wiele lat uczestniczyłem (i nadal uczestniczę) w rozwoju organizacji społecznych a od 2019 roku jestem związany ze stowarzyszeniem Open Doors, które pomaga prześladowanym chrześcijanom na całym świecie. To właśnie tutaj mogę łączyć swoje pasje do pracy bezpośrednio dla Kościoła, poznawania ciekawych ludzi, podróżowania, wystąpień publicznych.

Jako prelegent, bardzo często (ponad sto razy w ciągu roku) występuję publicznie, opowiadając o trudnych tematach w przystępny sposób. Zauważyłem jednak, że najtrudniej jest nam chyba… mówić dobrze o sobie samych. Dlatego właśnie mówienie dobrze, w ciekawy, angażujący i życzliwy samemu sobie sposób będzie głównym motywem moich warsztatów, na które zapraszam.
Po godzinach spędzam czas z żoną i trójką dzieci a w wolnych chwilach lubię wypić dobrą kawę, posłuchać muzyki lub spontanicznie wyskoczyć w góry.

Youtube – Kliknij tutaj

Marek Stączek – współprowadzący warsztaty
Ghostwriter, mówca, autor książek biznesowych.
Pisze teksty wystąpień oraz książki z zakresu psychologii w biznesie. Prowadzi doradztwo w zakresie przygotowania do ważnych wystąpień oraz szkolenia i warsztaty z wykorzystaniem doświadczenia z własnej pracy zawodowej. Specjalizuje się w doradztwie i szkoleniach z zakresu sztuki storytellingu, prezentacji publicznej, kreatywności.

Współpracuje m.in. z: Oracle, HP, Netia, Orange, Philips, TVN, Onet.pl, ITI, Wirtualna Polska, Medicover, Radio Zet, Bayer, Novartis, Pfizer, Universal McCann, DDB Warszawa, PZU, Warta, Ergo Hestia, Generali, Ernst&Young, Deloitte, Skanska, Coca-Cola, Mondelez, P&G.
Prowadzi Autorską Akademię Storytellingu dowiedz się więcej

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 15

9. „W poszukiwaniu własnego głosu – czyli o dykcji i nie tylko”

Prowadzący – Patryk Adler
Sam o sobie:
Nazywam się Patryk Adler i jestem klerykiem w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Z tej racji studiuje także teologię i bardzo interesuje się relacją nauka-wiara. Uwielbiam rozmawiać i przebywać z ludźmi. Zawsze cieszę się gdy poznam kogoś nowego. Lubię dobrą muzykę, książkę, film, wędrówki po górach oraz jazdę samochodem. Jestem zawsze otwarty na nowe doświadczenia, które mogą mnie rozwinąć. Mam dużo zainteresowań, ale do takich głównych wpisałbym na pierwszym miejscu Pana Boga, muzykę, technologię.

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 30

10. Survival

Prowadzący : Karol Wierzbicki
Sam o sobie:
Siema jestem Karol. Od zawsze interesuję się survivalem, historią i bronią palną. Na warsztatach, które poprowadzę w trakcie Festiwalu Życia będę chciał się z wami podzielić moją wiedzą i doświadczeniami z zakresu przetrwania w lesie i nie tylko. Poznacie m.in. sposoby rozpalania ognia, budowania ogniska i pozyskiwania wody pitnej z otoczenia. Z chęcią odpowiem na wasze pytania. Do zobaczenia na Festiwalu!
Zapraszam też do śledzenia moich postów na Instagramie @przyjaciel_brodacza, gdzie publikuje dużo treści o tej tematyce.

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 10

11. Język migowy

Prowadzący : Konrad Jagielski
Sam o sobie:
Jestem: mężem, tatą dwojga dzieci, katechetą.
Mam słabość do: książek, jazdy rowerem, śpiewania, gitary, biegania, chipsów, kofoli, włoskiego języka i włoskiej kuchni.
Uczę się codziennie coraz lepiej rozumieć drugiego człowieka, również bez słów – z pomocą wiedzy i intuicji, albo… języka migowego 😉

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 40

12. Wyrażaj siebie poprzez twórczość – warsztaty z Bible Jurnaling i prowadzenie notatek bujo

Prowadzący: Jagoda Kwiecień
Sama o sobie:
Jagoda Kwiecień – żona Karola, mama Matyldy i Mikołaja. Z zawodu po finansach, z powołania blogerka, recenzentka, Bookstagrammerka. Autorka książki „Boski Bullet Book. Poczuj miętę do Słowa”, właścicielka sklepu z produktami do „biblijnego pamiętnikowania”. Stara wyrażać się poprzez twórcze działania, czym inspiruje swoich odbiorców. Pokazuje jak kreatywnie rozważać słowo Boże, propagując metodę Bible Journaling w Polsce.

Uwielbia kawę ze szczyptą cynamonu i uświęcać codzienność zapachem świeżego chleba, który piecze dla swoich domowników. Wciąż odkrywa działanie Świętej Rity w swoim życiu, zbliżając się do niej dzięki praktykowaniu nabożeństwa piętnastu czwartków.

Przykładowe wpisy na Instagramie z rozważaniami Bible Journaling:

Wpis nr 1 – Klinkij tutaj 
Wpis nr 2 – Kliknij tutaj

Wpis na blogu odnośnie Bible Journaling:
CZYM JEST BIBLE JOURNALING? – JAGOOPEPPERMINT – Blog

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 25

13. Gitara dla początkujących

Prowadzący – Antoni Jaruszowic
Sam o sobie:
Zawsze chciałeś porwać tłumy jak Jimi Hendrix? Marzyłeś, by poczuć się niczym Antonio Banderas w Desperado? A może po prostu lubisz pomuzykować ze znajomymi przy ognisku? Jeżeli na choć jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, moje warsztaty powinny Cię zainteresować.

Nazywam się Antoni Jaruszowic i będzie mi niezmiernie miło prowadzić warsztaty gitarowe na tegorocznym Festiwalu Życia w Kokotku. Gitara to moja pasja od najmłodszych lat. Jestem absolwentem szkoły muzycznej i miałem przyjemność występować na małych i dużych estradach zarówno solowo, jak i wraz z zespołami – od rockowych, przez folkowe, aż po … symfoniczne.

Ponadto prowadzę młodzieżową schole parafialną w Tworogu i udzielam indywidualnych lekcji gitary. No dobra, teraz już mnie znasz. Ja za to chętnie poznam Ciebie! Nie ważne czy z gitarą miałeś już do czynienia, czy też jeszcze zdarza ci się mylić ją ze skrzypcami, na moich warsztatach z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Zapisz się na moje warsztaty i zacznij przygodę z najlepszym z instrumentów (choć pianiści i tak powiedzą, że to nieprawda), a później pójdzie już standardowo: wielkie koncerty, tłumy fanek, szybkie samochody…nie no, tak dobrze to nie ma Choć kto wie? Przekonaj się sam! Serdecznie zapraszam

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 20

14. „Żywy wśród martwych”

Prowadzący – Gabriela Bagan
Jak żyć w świecie, który żyje jakby Boga nie było. Jak się odnaleźć. Estetyka, codzienność młodej osoby, pasje.
Sama o sobie:
Jestem Gabi i jestem jedną z osób, która prowadzi w tym roku warsztaty. Mój temat to „Żywy wśród umarłych”. Jeśli zastanawiasz się jak po powrocie z festiwalu wytrwać w codziennej relacji z Tatą, jak żyć w świecie, w którym ludzie żyją tak jakby Boga nie było. To myślę, że razem możemy spróbować odkryć tę tajemnicę wierności! Na co dzień działam w mediach
społecznościowych i tam przeplatam swoją wiarę. Można znaleźć mnie na tik toku & instagramie pod nazwą lesscalm.
Nie mogę się doczekać tegorocznego festiwalu. Mam nadzieję, że zobaczymy się już wkrótce. Ściskam i Błogosławię <3

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 30

15. IMPRO na scenie warsztaty improwizacji teatralnej

Prowadzący – Joanna Lewoc
Sama o sobie:
Nazywam się Asia Lewoc. Ukończyłam germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Z zawodu jestem nauczycielką języka niemieckiego. Od dziecka kocham teatr i uczestniczę w
warsztatach i festiwalach, dlatego staram się połączyć pasję językową i teatralną.

Lubię prowadzić kreatywne gry i bawić się na scenie. Prowadzę warsztaty dla dzieci i dorosłych podczas, których uczymy się improwizować, ćwiczyć dykcję, wyrażać emocje,
uczyć się spontaniczności i bycia “tu i teraz” na scenie.

Często z uczestnikami przyglądamy się, co nas zaciekawiło lub nie podobało się w grze.

Prowadzę grupę IMPRO, która powstała w marcu 2020,a ma już za sobą wiele warsztatów online i stacjonarnych. Każde IMPRO jest niepowtarzalne, a na filmiku można zobaczyć, co robiliśmy na 25. IMPRO online.

Youtube – Kliknij tutaj

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 15

16. Warsztaty muzyczne

Prowadzący: Bernadetta Michalik
Sama o sobie:
Już niedługo absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w specjalności dyrygentura chóralna i przedmioty ogólnomuzyczne. W duszpasterstwie Pełni Życia prowadzi zespół muzyczny posługujący na comiesięcznych spotkaniach dla młodzieży diecezji gliwickiej. Jest również organistką w jednej z gliwickich parafii. Oprócz smacznego jedzonka, pysznej kawy i długiego spanka, to właśnie śpiew jest tym, co uwielbia, dlatego bardzo chce się z Wami podzielić swoją pasją podczas warsztatów muzycznych. Na pewno nie zabraknie miłej atmosfery i praktycznych wskazówek dla młodych muzyków. Zapraszamy zarówno Panie, jak i Panów!

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 30

17. Malowanie na desce

Prowadzący – S. Jolanta Martyka

Sama o sobie:
Jestem siostrą Pasterzanką, Pan Bóg stawia przede mną ciągle nowe wyzwania do których pragnę także zaprosić Was. Nowa przygoda to malowanie na desce. Zapraszam! Wspólnie możemy zdziałać wiele…

Liczba dostępnych miejsc na warsztacie: 50