Dzień 5 Festiwalu Życia w Kokotku – wyjdź i zaufaj

Published On: 11 sierpnia, 20210

Wypełniła się najważniejsza dla Abrahama obietnica Boża. Otrzymał syna – Izaaka. Wobec tego daru, wszystko inne dla niego było mało znaczące – ziemia, bogactwo, służba, wpływy. Jedynym pragnieniem serca był syn. W nim Abraham złożył całe swoje serce. Ukochał go. Dla niego był gotów na wszystko. Dla tej obietnicy wyszedł z Ur, dla tej obietnicy porzucił Betel i dla tej obietnicy nie raz podejmował walkę. Teraz przyjdzie mu stoczyć jeszcze jedną, najcięższą. Musi złożyć syna w ofierze.

Bóg udziela Abrahamowi ostatniej lekcji. Ten który wołał „wyjdź z Ur”, ten który powtarzał „wyjdź z Betel” teraz jakby już nie szeptał ale krzyczał: wyjdź ze swojego serca! Wyjdź ze swojego serca! Oddaj mi wszystko! Spójrz na spełnione obietnice i zobacz kto je wypełnił. Zobacz, że Ja sam jestem obietnicą! Jeśli przyjmiesz tę obietnicę znajdziesz w niej wszystko.

Abraham bez wahania zostawia swoje serce. Podnosi rękę na syna. I odzyskuje go z powrotem.

Prelegent

W piątek świadectwem swojego życia w ramach konferencji podzieli się z nami Tomasz Samołyk! Jak powiedział, jego świadectwo dobrze wpisuje się w temat dnia. Nie możemy się doczekać!

Droga Krzyżowa

Po południu wspólnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej. Co ważne, tego dnia na festiwalu będą z nami symbole Światowych Dni Młodzieży, w tym również Krzyż ŚDM.

Uwielbienie

Wieczorem wspólnie będziemy uwielbiać Pana! Śpiew prowadzić będzie nasz zespół festiwalowy.

Plan dnia:

7.30 modlitwy poranne
8.00 śniadanie
9.00 konferencja i panel dyskusyjny (Tomasz Samołyk)
11.00 praca w grupach
12.30 obiad
13.30 warsztaty i czas wolny
16.00 Droga Krzyżowa
18.00 Msza święta (bp. Częstochowski)
19.30 kolacja
20.30 modlitwa uwielbienia

Grzegorz Szpak