Dzień 4 Festiwalu Życia w Kokotku – wyjdź i walcz

Published On: 2 sierpnia, 20210

Wypełniła się najważniejsza dla Abrahama obietnica Boża. Otrzymał syna – Izaaka. Wobec tego daru, wszystko inne dla niego było mało znaczące – ziemia, bogactwo, służba, wpływy. Jedynym pragnieniem serca był syn. W nim Abraham złożył całe swoje serce. Ukochał go. Dla niego był gotów na wszystko. Dla tej obietnicy wyszedł z Ur, dla tej obietnicy porzucił Betel i dla tej obietnicy nie raz podejmował walkę. Teraz przyjdzie mu stoczyć jeszcze jedną, najcięższą. Musi złożyć syna w ofierze.

Bóg udziela Abrahamowi ostatniej lekcji. Ten który wołał „wyjdź z Ur”, ten który powtarzał „wyjdź z Betel” teraz jakby już nie szeptał ale krzyczał: wyjdź ze swojego serca! Wyjdź ze swojego serca! Oddaj mi wszystko! Spójrz na spełnione obietnice i zobacz kto je wypełnił. Zobacz, że Ja sam jestem obietnicą! Jeśli przyjmiesz tę obietnicę znajdziesz w niej wszystko.

Abraham bez wahania zostawia swoje serce. Podnosi rękę na syna. I odzyskuje go z powrotem.

Prelegent

Jeżeli czwartek będzie najbardziej wyczekiwanym przez Was dniem, to na pewno nikt się nie zdziwi. Rano na konferencji będziemy gościć niesamowitego gościa, ks. Mirosława Toszę – założyciela wspólnoty Betlejem, której celem jest niesienie pomocy osobom ubogim i bezdomnym. Laureat nagrody ks. Tischnera za działalność na rzecz ludzi ubogich i odrzuconych. Ks. Mirosław jest znany również ze zorganizowania pielgrzymki do Paryż na traktorach.

Bieg Festiwalowicza

Czwartego dnia festiwalu emocje będą tylko rosły. O 16.00 odbędzie się Bieg Festiwalowicza! W tym roku jeszcze więcej sił i starań przykładamy do tego, żeby był jeszcze bardziej epicki. Do wyboru będą dwie trasy – krótsza (3 km) i dłuższa o dystansie, który aż do końca pozostanie niespodzianką ;). Dodatkowo w ramach biegu ogłaszamy konkurs na najlepsze przebranie! W 2019 roku na trasie biegu stawiła się siostra zakonna w habicie i dwóch chłopaków w garniturach. Przebijcie to! Dodatkowo na bieg zaplanowaliśmy w tym roku dużo więcej czasu, bo aż 4 godziny. Na pewno wszyscy zdarzą dobiec, umyć się i zjeść przed Mszą. Co więcej w tym roku za przebiegnięcie każdy uczestnik otrzyma festiwalowy medal!

Plan dnia:

7.30 modlitwy poranne
8.00 śniadanie
9.00 konferencja i panel dyskusyjny (ks. Mirek Tosza)
11.00 praca w grupach
12.30 obiad
13.30 warsztaty i czas wolny
16.00 Bieg Festiwalowicza
18.30 kolacja
20.00 Msza święta (Bielsko-Żywiecki)

zdj. Grzegorz Szpak