Warsztaty na Festiwalu Życia!

Published On: 20 lipca, 20210

Ważny punktem festiwalu są warsztaty. Odbywają się codziennie od wtorku do piątku. Każdy z warsztatów tworzy cykl, to znaczy, że można wziąć udział w jednym z nich.

Jak w tym roku przebiegają zapisy na warsztaty? 9.08 wszyscy zarejestrowani otrzymają na maila link do z formularzem do zapisów na warsztaty. Warto zarejestrować się na festiwal wcześniej, żeby w dniu zapisów na warsztaty wybrać, ten, który najbardziej będzie Cię interesował. Po 9.08 możliwość zapisania się na warsztaty dalej będzie, jednak mogą się już skończyć miejsca.

A oto lista warsztatów na Festiwalu Życia, w których będziecie mogli uczestniczyć!

1. Chrześcijanin w przestrzeni mediów społecznościowych

Prowadzący: Marek Chełkowski

Liczba miejsc: 30

Na co dzień student teologii, który z entuzjazmem dzieli się wiedzą w Internecie. Buduję wyjątkowe relacje z odbiorcami i edukuję ich w dziedzinie teologii. Pokazuje  media społecznościowe jako narzędzie dzięki, któremu można zdobywać wiedzę oraz inspirować się nawzajem. Zachęca do dzielenia się wartościowymi rzeczami – tym co w ludziach najlepsze! Lubi biegać – w swoim życiu kilkakrotnie przebiegł półmaratonu. Do działania napędzają go: spotkania z ludźmi i realizacja ciekawych projektów! Cieszy się, że będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do Festiwalu Życia. 

Marek o swoim warsztacie:

Na moim warsztacie skupię się na tym w czym jestem dobry – działalność w mediach społecznościowych i ewangelizacja. Powiemy sobie m. in. o dobrych i złych praktykach w social media, nauczę Ciebie tworzyć pomysłowe treści, a także pokaże jak nawiązywać relacje z odbiorcami. Do zobaczenia na Festiwalu Życia 2021!”

2. Język migowy

Prowadzący : Konrad Jagielski

Liczba miejsc: 20

Konrad, mąż, tata dwojga dzieci, katecheta. Ma słabość do: książek, jazdy rowerem, śpiewania, gitary, biegania, chipsów, kofoli, włoskiego języka i włoskiej kuchni. Codziennie uczy się  coraz lepiej rozumieć drugiego człowieka, również bez słów – z pomocą wiedzy i intuicji, albo… języka migowego 😉

W czasie warsztatów zapoznasz się z podstawowymi zwrotami w języku migowym. Nauczysz się migać do prostych tekstów piosenek. Od tych warsztatów świat ludzi Głuchych nie będzie Ci już taki obcy.

3. Średniowieczna sztuka walki mieczem

Prowadzący : Dawid Paszkiewicz

Liczba miejsc: 40

Zawsze interesował się historią a szczególnie okresem średniowiecza. Jedną z pasji Dawida jest odgrywanie ciężkozbrojnego w bractwie rycerskim. Rekonstrukcja ubioru, sposobu życia, uzbrojenia a także sposobów walki  już od kilku lat stały się formą wypoczynku w letnie dni.

Szczególną uwagę poświęca zgłębianiu tajników średniowiecznej sztuki walki mieczem długim, który jest bronią najbardziej rycerską i niebezpieczną.

Zawodowo od 2015 zajmuje się wykonywaniem broni białej; szabel, mieczy, sztyletów.

4. Wyrażaj siebie poprzez twórczość – warsztaty z Bible Journaling i  z prowadzenia notatek bujo

Prowadzący: Jagoda Kwiecień

Liczba miejsc: 24

Jagoda, żona, mama dwójki dzieci, blogerka z zamiłowaniem do pisania, zawodowo „po finansach”. Miłośniczka kawy z cynamonem w towarzystwie dobrej lektury, najlepiej o boskim akcencie. Prowadzi Klub Boskiej Książki, gdzie raz w miesiącu, podczas spotkania na żywo wymienia się z klubowiczami wrażeniami po przeczytanej pozycji. Do każdej książki w Klubie tworzy notatki w stylu bullet journal do pobrania. W swoich kanałach społecznościowych pokazuje jak rozważać Słowo Boże za pomocą Bible Journaling. Sprawia, że Biblia staje się kolorowa, a Słowo jest żywe. W myśl Reginy Brett, autorki książki „Mów własnym głosem” stara wyrażać się poprzez twórcze, kreatywne działania, do czego również zachęca i inspiruje swoich odbiorców. 

Przykładowe wpisy na Instagramie z rozważaniami Bible Journaling:

https://www.instagram.com/p/CQLh_a3Myq4/?utm_source=ig_web_copy_link

https://www.instagram.com/p/CQ3CI65s3y4/?utm_source=ig_web_copy_link

5. Gitara dla początkujących

Prowadzący: Antoni Jaruszowic

Liczba miejsc: 15

Cześć, jestem Antek! W tym roku mam przyjemność prowadzić warsztaty gitarowe na festiwalu życia. Muzyka towarzyszy mi od najmłodszych lat i Bogu dzięki za to!!! „Muzyka lekiem na wszystko” – tak brzmiałoby hasło opisujące rolę muzyki w moim życiu. Chce się tym z Wami podzielić.

Technika, ciągłe ćwiczenia i godziny spędzone przed metronomem (takie jednostajnie stukające pudełko 🤣), to wcale nie musi być takie nudne.

Poczuj muzyczne flow i zapisz się na warsztaty gitarowe.

Uwaga! Należy mieć własną gitarę.

6. Prawda, droga i życie

Prowadzący: Gabriela Bagan

Liczba miejsc: 25

Gabriela uwielbia zarażać pozytywną (Bożą) energią. Oprócz tego, że jest jeszcze licealistką, to na co dzień, działa prężnie w internecie. Stara się przeplatać w filmikach wiarę z życiem codziennym, pokazywać czym jest żywa relacja z Chrystusem, Maryją i jak żyć tą relacją. Ta bliskość to coś co napełnia ją siłą i daje jej odwagę do tworzenia, m.in. tworzenia tych cudownych warsztatów, które na pewno przypadną Wam do gustu.

7. IMPRO na scenie – warsztaty improwizacji teatralnej

Prowadzący: Joanna Lewoc

Liczba miejsc: 12

Asia ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od dziecka kocha teatr i uczestniczy w warsztatach i festiwalach teatralnych. Prowadzi grupę IMPRO, która powstała w marcu 2020, a ma już za sobą ponad 50 warsztatów prowadzonych online i stacjonarnie.  By zobrazować czym będziemy się zajmować w czasie warsztatów na festiwalu zapraszamy do obejrzenia filmu, przedstawiającego grupę IMPRO.

8. Rysunek żurnalowy

Prowadzący: Maria Giller

Liczba miejsc: 14

Projektantka mody. Na co dzień pracuje w zawodzie i tworzy ubrania dla kobiet w ciąży. Założycielka marki mariaszyje (mariaszyje.pl). Prywatnie jest żoną, lubi czytać o biznesie i otaczać się roślinkami, które o dziwo, mają się dobrze. A wolne weekendy spędza w górach.

Na Festiwalu poprowadzi warsztaty z rysunku żurnalowego, czyli rysunku modowego. To w tej dziedzinie może wyszaleć się artystycznie, bo w projektach jednak woli stawiać na użytkowość. 🙂

9. Muzyczny

Prowadzący: Bernadetta Michalik

Liczba miejsc: 30

Jest studentką dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W duszpasterstwie młodzieży diecezji gliwickiej prowadzi zespół muzyczny Pełnych Wiary. Posługuje też jako organistka w jednej z gliwickich parafii. Oprócz smacznego jedzonka i długiego spania, to właśnie śpiew jest tym, co uwielbia 🙂 dlatego bardzo chce się z Wami podzielić tą pasją podczas warsztatów muzycznych! Na pewno nie zabraknie miłej atmosfery i praktycznych wskazówek dla młodych muzyków. Mile widziani zarówno Panie i Panowie 🙂

10. Jestem piękna, wierząca, sama, nie samotna

Prowadzący: Agata Rujner, Weronika Bieniek

Liczba miejsc: 40

Weronika – studentka stomatologii, nie ma czasu na marzenia, bo jara się życiem. Na Instagramie prowadzi profil @zbogiemsprawa, gdzie dzieli się swoją codziennością, duchowością i radością życia z Bogiem. Dodatkowo prowadzi również profil @kato_single, który utworzyła z myślą o stworzeniu przestrzeni do zapoznawania się katolików stanu wolnego.

Agata – doktor teologii moralnej, wykładowca akademicki, prowadząca autorski kanał w serwisie YouTube „Prawie morały” oraz profil na Instagramie o tej samej nazwie – @prawiemoraly. Na Languście na Palmie współtworzyła serię filmów z o. Adamem Szustakiem „Kobieta i Ksiądz”.

W czasie w warsztatów będą zgłębiać temat „Jestem piękna, wierząca, sama, nie samotna”. Ale o tym już więcej na festiwalu. Warsztaty dedykowane dla dziewczyn 18+.

11. Taneczny – discofox

Prowadzący: Monika Maja Zięba, Wojciech Smyl

Liczba miejsc: 40

Monika Maja Zięba. Tuż przed maturą wymarzyła sobie, że zostanie tancerką. Było to dość szalone mając 17 lat, ale w środku całą sobą czuła,, że to dobra dla niej droga. Zrobiła to z nawiązką zostając m.in. Mistrzynią Polski czy też zdobywając 30 miejsce na Mistrzostwach Europy. Wtedy poczuła, że rywalizacja nie jest już jej drogą i zaczęła marzyć dalej. Odkryła, że to co daje mi największą radość to pomaganie innym, dlatego zaczęła uczyć tańca. Uwielbia widzieć uśmiech na twarzach uczestników swoich zajęć 🙂 Zdała egzamin na Sędziego Tanecznego. Jest trenerem komunikacji miękkich, ukończyła kilkanaście szkoleń z tego zakresu oraz Szkołę Trenerów. Ukończyłam AWF Kraków, posiada uprawnienia pedagogiczne i instruktorskie. W swojej pracy uczy nie tylko kroków, ale praktycznej umiejętności tanecznych oraz jak to wszystko poukładać, by było fajnie i przyjemnie 🙂 Jej mottem jest „rób z tym co masz, najlepsze co możesz”. Widzi i wyciąga ze swoich uczniów to co najlepsze <3

Monika Maja- jej pasją jest stały rozwój, dzięki czemu czuje że żyje 🙂 Uwielbia naturę, kontakt z ludźmi i podróże. 

Wojtek- Odkąd zaczął tańczyć nie potrafi przestać 🙂 Uczestniczył w kursie tańca na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, który od lat prowadzi Monika, a dzięki swojemu zaangażowaniu, pasji i proaktywnej postawie obecnie jest już instruktorem przy boku Moniki 🙂 Taniec stał się dla niego energią, która niesie go przez życie 🙂 Prywatnie fascynuje się samochodami. 

Monika Maja i Wojtek razem poprowadzą warsztaty Discofox. Jest taniec na co dzień wykorzystywany na wszelakich imprezach, ale pamiętać należy, że tańczony jest również turniejowo.

12. Tenis stołowy dla każdego

Prowadzący: ks. Ireneusz Gierczycki

Liczba miejsc: 8

Mistrz Europy w kategorii do 35 lat na I Mistrzostwach Europy Księży w Tenisie stołowym w Poznaniu, wikary w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku. Jak mówi, obecnie nie trenuje, a za rakietkę chwyta kiedy jedzie na jakieś zawody lub chce pograć z ministrantami. 

Pierwsze kroki w tenisie stołowym stawiał w dzieciństwie z tatą, który bardzo lubił tę dyscyplinę sportu, a podstaw nauczył się w klubie ŁTS Łabędy. Największy rozwój dał mu okres spędzony  w gliwickim klubie SKS Spartakus Gliwice, gdzie trenował regularnie przez ok. trzy lata  i grał również w  tamtejszej lidze. Po kilku latach przerwy, kiedy wstąpił do seminarium w Opolu, zaczął brać udział w Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych, gdzie zdobył dwukrotnie tytuł wicemistrza, raz mistrza i raz trzecie miejsce. Było jeszcze kilka zwycięstw w Mistrzostwach Uniwersytetu Opolskiego . 

Warsztaty tenisa stołowego, które poprowadzi, skierowane są dla każdego, kto chciałby poprawić swoje umiejętności, jak i dla tych którzy rakietkę będą trzymać pierwszy raz w życiu. W zależności od ilości chętnych oraz posiadanych umiejętności, będą utworzone podgrupy. Zapraszamy!

Mile widziana własna rakietka, ale jeśli jej nie masz to też nie problem 🙂

13. Biblijny

Prowadzący: ks. Robert Potępa

Liczba miejsc: 30

Wikariusz parafii Św. Jacka w Bytomiu. 

Mogliśmy go już spotkać podczas festiwalu w 2018 i 2019 roku na których prowadził już warsztaty biblijne. Cieszyły się wtedy dużym zainteresowaniem więc nie może zabraknąć ich i w tym roku.

14. Modlitwa ignacjańska

Prowadzący: siostra Martina Agnieszka Waltar

Liczba miejsc: 30

W dzieciństwie nie miała styczności z siostrami i aż do klasy maturalnej nie myślała o życiu zakonnym. Przed maturą „przez przypadek” uczestniczyła w rekolekcjach dla maturzystek prowadzonych przez Służebniczki, no i stało się! To był troszkę taki „skok w ciemno” – zaufała i mimo wielkiego sprzeciwu rodziców, po maturze wstąpiła do Zgromadzenia.

W miarę upływającego czasu utwierdziła się w tym, że serce podpowiada najpiękniejszą historię ukrytą w Bożym wezwaniu. W 2008 roku złożyła śluby wieczne. Pracowała pełniąc przeróżne posługi, a przede wszystkim katechizując dzieciaki i młodzież. 

Uwielbia piękno przyrody, a nade wszystko góry. Tak można dotykać Boga – wielbiąc Go w tym, co stworzył i nam dał! A skoro te góry, to i wędrówki, pielgrzymki i zasadniczo wszystko co łączy się z ruchem, sportem i aktywnym trybem życia – wycieczką rowerową też nie pogardzi! 

Siostra Martina w czasie Festiwalu przybliży temat modlitwy Ignacjańskiej. Metody modlitwy według świętego Ignacego Loyoli, założyciela jezuitów, zwanej także rozmyślaniem. Będzie to czas spotkania ze Słowem Bożym, a także samym Chrystusem.