Festiwal Życia 2020 – dzień 2 – narzędzia

Published On: 7 lipca, 20200

Dzień drugi Festiwalu Życia 2020. Dzisiaj podczas gry dobierzemy narzędzia do naszego rozwoju. Zapraszamy do przeczytania wprowadzenia w dzień, a także wzięcia udziału w modlitwach porannych, link poniżej. Z kolei wieczorem spotkanie z naszym gościem – Szymonem Reichem.

Wprowadzenia w dzień

Bóg kazał zabrać do arki konkretna ilość zwierząt i osób. Co za tym idzie – wiele kazał też zostawić. Biorąc za dużo – ryzykuję, że arka będzie za mała, zatonie. Biorąc za mało – zaprzepaszczę dar, Boże obietnice się zniszczą lub nie wypełnią tak hojnie, jak powinny.

Bóg mówi, co jest dla mnie pożyteczne. Czy potrafię dobrze dobierać narzędzia do budowy swojego życia? Czy potrafię zostawić te, które mnie niszczą?

Ty zaś zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego, uczyń w arce przegrody i powlecz ją smołą wewnątrz i zewnątrz. A oto, jak masz ją wykonać: długość arki – trzysta łokci, pięćdziesiąt łokci – jej szerokość i wysokość jej – trzydzieści łokci. Nakrycie arki, przepuszczające światło, sporządzisz na łokieć wysokie i zrobisz wejście do arki w jej bocznej ścianie; uczyń przegrody: dolną, drugą i trzecią. Ja zaś sprowadzę na ziemię potop, aby zniszczyć wszelką istotę pod niebem, w której jest tchnienie życia; wszystko, co istnieje na ziemi, wyginie, ale z tobą zawrę przymierze. Wejdź przeto do arki z synami twymi, z żoną i z żonami twych synów. Spośród wszystkich istot żyjących wprowadź do arki po parze, samca i samicę, aby ocalały wraz z tobą od zagłady. Z każdego gatunku ptactwa, bydła i zwierząt pełzających po ziemi po parze; niechaj wejdą do ciebie, aby nie wyginęły. A ty nabierz sobie wszelkiej żywności – wszystkiego, co nadaje się do jedzenia – i zgromadź u siebie, aby była na pokarm dla ciebie i na paszę dla zwierząt».

I Noe wykonał wszystko tak, jak Bóg polecił mu uczynić.

(Rdz 6, 15-22)

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z modlitw porannych:

Kanał Festiwalu Życia na YouTube >>

Dzień 2 – Jutrznia [Festiwal Życia 2020]

#budujemyarkęDzień drugi festiwalu. Dzisiaj podczas gry dobierzemy narzędzia do naszego rozwoju. Zapraszamy do wspólnej jutrzni. 🙂

Opublikowany przez Festiwal Życia Poniedziałek, 6 lipca 2020

Pytania do pracy w grupach

  1. Czy czujesz, że Bóg ma wobec Ciebie konkretny plan? Czy zauważasz konkretne wskazówki do swojego życia, jak te techniczne podpowiedzi, które Bóg udzielił Noemu? Jakie to wskazówki? Albo, jeśli ich nie widzisz, jak myślisz, dlaczego tak jest?
  2. Czy możesz powiedzieć o sobie tak, jak Noe, że wykonujesz wszystko tak, jak Bóg Ci polecił? W jaki sposób słuchasz Boga?
  3. Zadanie z której sfery życia było dla Ciebie dziś najtrudniejsze do wykonania w czasie gry? Dlaczego?
  4. Co było dla Ciebie dziś największym odkryciem?