Dzień 1 – jutrznia i wprowadzenie [Festiwal Życia 2020]

Published On: 6 lipca, 20200

Zaczynamy Festiwal Życia 2020! 😀 Zapraszamy na jutrznię i wprowadzenie w temat.

A po jutrzni zapraszamy do gry. Jej treść znajdziecie w systemie rejestracyjnym pod www.rejestracja.festiwalzycia.pl i na mailu.

Transmisja na YouTube >>

Transmisja na Facebooku >>

Przeczytaj również wprowadzenie w temat.

Dzień 1 – PROJEKT

„Kto buduję wielką łódź w szczerym polu? Zwariował.” – mówią mi ludzie dookoła. Czy podejmę niepopularną, albo trudną decyzję na Boże wezwanie? A może wolę żyć po swojemu? A jeśli podejmę nawet decyzję, to czy nie będę chciał(a) budować po swojemu, zamiast zgodnie z Bożą instrukcją?
Zaczynam budowę arki, budowę swojego życia. Chcę się rozwijać.

Oto dzieje Noego.

Noe, człowiek prawy, wyróżniał się nieskazitelnością wśród współczesnych sobie ludzi; w przyjaźni z Bogiem żył Noe. A Noe był ojcem trzech synów: Sema, Chama i Jafeta. Ziemia została skażona w oczach Boga. Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie, rzekł do Noego:

«Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią. Ty zaś zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego, uczyń w arce przegrody i powlecz ją smołą wewnątrz i zewnątrz.

(Rdz 6, 9-14)

Pytania do pracy w grupach:

  1. Czy często planujesz swoje działania, czy realizujesz je z biegu? Czym jest dla Ciebie projektowanie, planowanie i czy planowałeś(-łaś) kiedyś swoje życie?
  2. Czy zastanawiałeś(-łaś) się kiedyś nad tym, że składasz się z ciała, umysłu, psychiki i ducha? Która z tych sfer jest Ci najbliższa, a na którą zwracasz najmniej uwagi? Jak myślisz, dlaczego?
  3. Którą z postaci w grze wybrałeś(-łaś) i dlaczego akurat tę?
  4. Jakie uczucia rodzą się w Tobie po przeczytaniu dzisiejszego fragmentu z Księgi Rodzaju? Co czujesz, gdy słyszysz, że Bóg chce oczyścić Ziemię z ludzi? Czy utożsamiasz się ze skazanymi na potop czy raczej wcielasz się w rolę ocalonych z Arki (np. Noego), którym powierzone jest wielkie zadanie?