Musical "Jak ogień"

separator

We wtorek wieczorem pod wielkim namiotem na głównej scenie wystawiony zostanie musical “Jak ogień”. Opowiada on historię proroka Eliasza, proroka Jahwe, który zmagając się z własnymi wątpliwościami i rozpaczą, wyrusza do swojego króla i narodu, by przypomnieć im o Bożej miłości. Misji Eliasza towarzyszą niezwykłe znaki i cuda. Jego słowo jest jak ogień. Ogień, który rozpala Izraelitów nową gorliwością wiary. Historia Eliasza to metaforyczna opowieść o ludziach, o każdym z nas w czasach wielu możliwości, różnorakich filozofii i religii, kiedy “próba wiary” wydaje się szczególnie trudna. Jednak nie jesteśmy sami. Bóg zsyła nam Ducha Świętego, który rozpala w nas ogień Bożej miłości.

Muzykę do spektaklu skomponował specjalnie na Światowe Dni Młodzieży 2016 rybnicki kompozytor i aranżer, Piotr Kotas. W rolę proroka Eliasza wcielił się znakomity wokalista Jakub Blokesz. Pozostałe role również przypadły w udziale artystom pochodzącym z Rybnika lub mieszkającym nieopodal. Są to Dominika Kierpiec-Kontny, Martyna Czech (wokalistka zespołu Chwila Nieuwagi), Piotr Tłustochowicz oraz Kamil Owczarek. Solistom towarzyszy na scenie Zespół Wokalny 6 na 6, zaś instrumentalnym trzonem widowiska jest zespół Chwila Nieuwagi oraz Wielka Orkiestra Symfoniczna pod batutą Piotra Kotasa. Nie zabraknie również tancerzy – Zespół Taneczny Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L.Solskiego w Krakowie i Wydziału Teatru i Tańca PWST w Bytomiu.

Autorem scenariusza jest ksiądz Wojciech Iwanecki, za reżyserię odpowiada zaś Paweł Kontny. Scenografia: Aleksander Smoliński; choreografia: Anna Kądziołka; wizualizacje: Katarzyna Jendrośka Goik. To wyjątkowe widowisko muzyczno-aktorskie gromadzi na scenie około 100 artystów. Premierowy spektakl zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i recenzji prasowych.

Jeżeli nie uda Ci się wziąć udziału w całym festiwalu, a będziesz chciał zobaczyć sam musical, zapraszamy! W dniu spektaklu będzie można kupić wejściówki w biurze FŻ w cenie 35 zł.