Projekcje filmów podczas czasu wolnego

separator

Jedną z propozycji, z której będzie można skorzystać na Festiwalu Życia podczas trwania czasu wolnego, oprócz warsztatów, paneli dyskusyjnych i małej sceny, będą projekcje filmów. Przez 4 dni będziemy mieli dla Was kolejne propozycje:

Wtorek 3.07

“Ignacy Loyola” – film z 2016 roku, który przedstawia życie znanego świętego. Biografia Loyoli pozwala reżyserowi żonglować różnymi konwencjami filmowymi. Są tu momenty rodem z widowisk fantasy, jest kino płaszcza i szpady, a nawet dramat sądowy. Nie brakuje także objawień, płomiennych kazań, męczeństwa oraz obrazów światłości spływającej z nieba. Słowem, atrakcji, bez których nie może obejść się większość żywotów świętych. “Loyola” ma umacniać wiarę i popularyzować ważną postać ze świata Kościoła.

Środa 4.07

“Przełęcz Ocalonych” – produkcja Mela Gibsona również z 2016 roku. Opowiada historię sanitariusza Dossa, który u schyłku II wojny światowej, jako ochotnik idzie na front bez broni, żeby ratować swoich towarzyszy. Film oparty na faktach.

Czwartek 5.07

“Chce się żyć” – historia chorego na porażenie mózgowe Mateusza, który podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Film ciekawy, ponieważ reżyser przygląda się światu niepełnosprawnych bez fałszywej litości i roztkliwiania się. Mówi o rzeczach ważnych przez pryzmat przyziemnych zdarzeń i wyzwań. Nie boi się też stawiać niewygodnych pytań.

Piątek 6.07

“Sprawa Chrystusa” – kolejna ciekawa produkcja sprzed roku. Dziennikarz śledczy, po tym jak jego żona niespodziewanie z ateizmu przeszła na chrześcijaństwo, postanawia udowodnić brak istnienia Boga.

Zapisz się na Festiwal Życia już teraz na www.rejestracja.festiwalzycia.pl