Wynik konkursu na Małą Scenę

separator

Zakończył się konkurs na Małą Scenę Festiwalu Życia! Spośród zgłoszonych zespołów wybraliśmy 4 najlepsze, które zagrają dla nas już w lipcu. Poniżej krótki opis każdego z nich.

Konstelacje – nowo powstały duet gitarowo-wokalny, który przyjedzie do nas aż z Siedlec! Prywatnie oprócz muzyków, zapaleni rowerzyści. Poniższy kawałek w ich wykonaniu nosi tytuł “Ulecz mnie”.

 

Próba Generalna – zespół z bardzo mocnym składem zarówno instrumentalnym, jak i wokalnym – perkusja, gitary akustyczna, elektryczna i basowa, skrzypce, akordeon, saksofon, klawisz oraz wokale: 2 główne + 4 w chórkach. Na ich repertuar składają się głównie znane i lubiane covery klasyków rocka i funka. Poniżej “Celebration”.

 

Tukej – ten zespół możecie znać. Piękna dziewczyna z pięknym głosem, jeden z pierwszych raperów na Śląsku, DJ z londyńskich klubów, puzonista ze słuchem absolutnym, doświadczony klawiszowiec, przystojny gitarzysta fusion, no i sekcja: grzeczny chłopak z dobrego domu na basie i gangsterski perkusista o złotym sercu. Posłuchajmy ich kawałka “Mimo wszystko”.

 

Zakochani – “Bóg gra im w sercach, a oni o Nim śpiewają” – tak piszą o sobie na facebooku. Na pewno grają spokojniej niż powyższy “Tukej”. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Posłuchajcie kawałka “Uboga”.

(autorem zdjęcia jest Mariusz Baczyński)