Plan dnia Festiwalu Życia

separator

Jak wygląda typowy dzień festiwalowy? W skrócie, jest mocno wypełniony treścią – cały czas można spędzić aktywnie. Pozostawia jednak również pewną przestrzeń swobody.

Każdy dzień będziemy rozpoczynać od modlitw porannych, o 7.30. Następnie od 8.00 do 9.00 będzie czas na śniadanie. Po śniadaniu przewidziane jest półtora godziny na konferencję. Na pewno nie będzie się nikomu dłużyć, ponieważ zaproszeni prelegenci są świetnymi mówcami i naprawdę mają o czym opowiadać. Wśród nich Robert “Litza” Friedrich, Ania Golędzinowska i inni, już niedługo powiemy Wam kto dokładnie. Po konferencji czas na podzielenie się refleksjami zarówno z samej konferencji jak i całego dnia poprzedniego podczas pracy w grupach. Dopołudniowa część będzie kończyć się obiadem 0 12.30, który dla wszystkich zapewniają organizatorzy.

Po obiedzie przewidziany jest czas na warsztaty. Można go wykorzystać biorąc udział w szerokiej ofercie, którą cały czas przygotowujemy, lub spędzając jako czas wolny. Odpoczynek może się przydać, ponieważ o 15.30 czeka nas wydarzenie popołudniowe – Bieg Festiwalowicza, pielgrzymka i inne. O 18.00 wspólnie przeżywać będziemy Msze święte. Codziennie przewodniczyć jej będzie jeden z zaproszonych biskupów.

Po Mszy czas na kolację. Po kolacji wydarzenie wieczorne czyli potańcówka, koncerty, uwielbienie, pokaz filmu i kto wie, jeżeli “nasi” wyjdą z grupy, to może nawet wspólne oglądanie meczu*. Potem czas spać – do namiotów, na jedno z dwóch wielkich festiwalowych pól namiotowych.

*Podczas trwania Festiwalu Życia odbywać się będą Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Gdyby reprezentacji Polski udało się wyjść z grupy, w festiwalowy poniedziałek lub wtorek mogą grać w 1/18 finału.