Ruszyły przygotowania do Festiwalu Życia 2017!

Komentarze:

W czwartek 27 października, w Centrum Formacji NINIWY w Kokotku odbyło się pierwsze spotkanie organizatorów i odpowiedzialnych oblackiego Festiwalu Życia. Choć jego kolejna edycja będzie miała miejsce w lipcu przyszłego roku (oczywiście w Kodniu), to przygotowania trzeba rozpocząć dużo wcześniej!

Wspomniane spotkanie było bardzo nietypowe, bowiem uczestniczyli w nim sami mężczyźni. W ostatnich latach, w trakcie każdego spotkania były obecne panie, które wspierały nas swoim zdaniem. Tym razem musieliśmy się obyć bez kobiecego wsparcia… Sądzimy jednak, że poradziliśmy sobie całkiem dobrze :D

 

Na spotkaniu podsumowaliśmy zarówno zeszłoroczny Festiwal, jak i niedawne Oblackie Światowe Dni Młodzieży. Postanowiliśmy nadal organizować Festiwal w formie, którą opracowaliśmy przed trzema laty, aczkolwiek chcemy ją lekko zmodyfikować. W końcu ciągle trzeba dążyć do doskonałości, zaś sugestie uczestników, oblatów i członków ekipy organizacyjnej wskazują, że to wydarzenie można jeszcze bardziej ulepszyć. O co dokładnie chodzi? Zdradzimy to w niedalekiej przyszłości ;) Teraz powiemy tylko, że chcemy, by uczestnicy mieli więcej możliwości spotkania i bezpośredniej rozmowy z Bogiem i drugim człowiekiem, oraz by aktywnie brali udział w jak największej ilości atrakcji…

Wybraliśmy już także tematykę przyszłorocznego spotkania, a konkretnie bohatera, którego postaramy się jak najlepiej poznać. Skupimy się na postaci pewnego znanego i lubianego świętego. Jego życiorys był bardzo nietypowy, zaś ludzkość zapamiętała go z tego, że był po prostu dobrym człowiekiem. Mamy nadzieję, że zainspiruje on wielu młodych do jak najlepszej służby Bogu i bliźnim. Kim jest tajemniczy patron kolejnego Festiwalu Życia? Rąbka tej tajemnicy uchylimy za jakiś czas :)

Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie się za dwa tygodnie, 16 listopada. Mamy nadzieję, że uda nam się wówczas przygotować listę gości oraz atrakcji wieczornych,  których będziemy chcieli zaprosić na do współtworzenia przyszłorocznego Festiwalu. Już teraz prosimy o modlitwę, by nasze starania były jak najbardziej owocne!